ESP Középiskola
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ESP Középiskola

Milyen lehet egy olyan világ, ahol nem jellemző az általános üldöztetés különleges képességű emberek és más lények irányába, vagy éppen fordítva? Az élet nem tökéletes, de a harmónia sem ingatag.
 
KezdőlapKeresésRegisztrációBelépés

 

 Társalgó

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Ijuin Momo
Adminisztrátor
Ijuin Momo


Hozzászólások száma : 47
Csatlakozás ideje : 2013. Jan. 01.

Társalgó Empty
TémanyitásTárgy: Társalgó   Társalgó I_icon_minitimeCsüt. Május 30, 2013 8:57 am

A társalgó alapfelszerelései közé tartozik öt kisebb karos fotel, egy négyszemélyes heverő, egy fémlábas üvegasztal, egy kisebb frizsider, egy televízió, illetve az elengedhetetlen billiárdasztal és fali dartstábla, viszont a fiúkéval szemben, egy ping-pong asztal is be lett még téve. A fehér falú, szürke padlójú helyiségben bőven elférhet állva és ülve tizenhat diák.
Vissza az elejére Go down
https://mixed-highschool.hungarianforum.net
Futaba Miyako
Diák
Futaba Miyako


Hozzászólások száma : 10
Csatlakozás ideje : 2013. Apr. 07.

Társalgó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Társalgó   Társalgó I_icon_minitimeSzomb. Jún. 08, 2013 10:16 am

Jön a nyár. Jön. Nagyon gyorsan jön. Vagy talán már itt is van? Ezt elég nehéz megállapítani, hiszen egyik pillanatban strandidő van, míg a másikban újra elő kell kaparászni az átmeneti kabátokat. Viszont biztos ami biztos, hogy Miyako azt sem szereti, ha dögmeleg van, és azt sem ha a hőmérséklet a fagyponthoz közeledik. Jobbnak látja yasha léte ellenére, ha a legtöbb időt a kollégium légkondis falai között tölti el, ahol ilyen gondokkal nem igazán kell bajlódnia. Bár csak most kezdődött el a június, a gondolatait már az iskolaújság júliusi számán legelteti. Mivel már javában várja mindenki a strandolást, és a bikiniket, talán valamilyen bikini-fotósorozattal kellene meglepnie az iskola férfiágát. Igen, ez nem is olyan rossz ötlet, azonban ehhez alanyokat is kellene keresnie. Bár egy huzamosabb ideje itt van az iskolában, mégis azt lehet mondani, hogy alig vannak olyan ismerősei, akikről azt mondhatná, hogy bevállalnának ilyesmit. De talán nem is kellene egész nap azon tanakodnia, hogy mi legyen a legújabb számban. Talán egy kis lazítás is ráférne a sok munka mellett. Végül sikeresen rá is veszi magát, hogy elhagyja a uralmi területét, azaz ne csak a szobájában és a folyosókon barangoljon, hanem terjessze egy kicsit ki a látóterületét és nézzen körbe máshol is. A haját felkötötte, a ingének felső két gombját kiszabadította, megmosta az arcát, és végül kilépett a védelmi zónájából. A földszinti társalgót célozta meg, reménykedve abban, hogy zúg ott lent az élet, de tévedett. Amint belépett a terembe, a szokásos "síri csönd és hullaszag" várta szeretettel. Talán a jó idő miatt mindenki inkább az udvaron és a sportpályákon van? Ez lehetséges. Azonban nem adja fel Miyako, helyette inkább lepattan az egyik fotelba, előveszi a jegyzetfüzetét, és várja a múzsájának édes csókját. Amíg nem lesz társasága, addig az ötletgyűjtéssel el lesz. Legalábbis egyelőre.
Vissza az elejére Go down
Hanagoori Yurara
Diák
Hanagoori Yurara


Hozzászólások száma : 18
Csatlakozás ideje : 2013. Jun. 05.

Társalgó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Társalgó   Társalgó I_icon_minitimeSzomb. Jún. 08, 2013 10:45 am

Meleg volt odakint, kellemetlen nyári kánikula, talán forróbb is annál mint amilyennek lennie kellett. Hamar rájött tehát, hogy túl sokat kellene foglalkoznia környezete hőmérsékleten tartásával, s ez akkor tudatosult benne, mikor kilépett a kollégium kapuján. Így röviddel azután már ismét a folyosókat rótta, megoldást keresvén azon problémájára, hogy szobája szűknek érződött. A társalgó maradt az egyetlen szóba jöhető hely tehát, az étkezőt leszámítva, ahol azonban semmi keresnivalója nem volt. Azonban felkészült az esetleges távozási kényszerre, hiszen ilyen időben elképzelhető volt, hogy akadtak mások is, akik nem kedvelték a túlzott meleget és egyszerűen kitessékelik majd.
Nem az első eset lett volna, ő volt az iskola egyik legnépszerűtlenebb diákja, ez ellen ő maga pedig nem sokat látszott tenni, s talán nem is tett, elképzelése sem volt, miként lehetett volna mások félrevezetése nélkül. Odaérvén ezért nézett hát be előbb a helyiségbe, mintsem hogy vakon belépjen egy rosszindulatú társaság közé. Ezúttal azonban üresnek látszott, majdnem üresnek, de egyetlen, idősebb lány nem tűnt kifejezetten reménytelen próbálkozásnak. Halkan lépett hát beljebb, gyors meghajlással válaszolva meg az illető esetlegesen rávetülő tekintetét, aztán pedig egy sarokba lopta be magát, ahogy szinte egyazon mozdulatsor részeként a legutóbb félbehagyott könyvet is a polcról.
Legalábbis, ha minden rendben alakult, akkor eképpen cselekedett, ha azonban zavaró tényezőnek bizonyult, rögtön távozott. Nem kedvelte az összezördüléseket másokkal, a tanárok hajlamosak voltak őt megnevezni, mint kezdeményezőt, volt alkalma kitapasztalni némelyikük gondolkodásmódját. Nem kedvelték a fajtáját, joggal, ez tény volt.
Vissza az elejére Go down
Futaba Miyako
Diák
Futaba Miyako


Hozzászólások száma : 10
Csatlakozás ideje : 2013. Apr. 07.

Társalgó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Társalgó   Társalgó I_icon_minitimeSzomb. Jún. 08, 2013 11:21 am

Talán a túlontúl erős napsütés, és a kánikula miatt volt, de most valamiért egyáltalán nem tudott ötletelni úgy.. semmivel kapcsolatban. S, lőn elő tört belőle is az oly híres költői váltság. Na igen, be kell vallani, hogy néha ezzel is számolni kell, és ilyenkor amit a legjobban tehet az ember (vagy yasha), hogy kikapcsolódik. Jegyzetfüzetét el is tette, majd elővett egy könyvet, a fejére tette és becsukott szemmel elkezdett relaxálni. Elég vicces szokás, de ő így szokta meg. Ezért is lehet az, hogy teljesen messze áll az osztályelső szerepétől, és a jegyei sem négyesek-ötösök. Azonban nem sikerült elaludnia, ugyanis túlságosan is tele volt energiával, amit talán a reggeli tejeskávénak köszönhet. Akárcsak egy újszülött, úgy izgett-mozgott össze vissza, és próbálta magának megtalálni a legkényelmesebb pózt, de nem jött neki össze. A próbálkozásai alatt egy másik lány is beballagott illedelmesen a társalgóba, majd az egyik sarokba leülve elkezdett olvasni egy könyvet. Miyako igencsak irigyelte a lányt, hogy ilyen gyorsan képes megtalálni magának a legkényelmesebb pozíciót, ő pedig még fél óra mozgolódás után sem képes nyugovóra térni. Végül a helyére teszi az előbb fején lévő könyvet, és mosolyogva odasétál az idegenhez. Kezet nyújt neki, ha viszont a másik lány reakcióideje sokkal lassabb lenne, mint amennyit elvárna, vagy pedig nem akarna kezet fogni vele, akkor kicsit rásegít, és saját maga fogja meg a fiatal lány kezét, és rázza meg. - Futaba Miyako vagyok, az ESP újság főszerkesztője, riportere, és fényképésze. Örvendek a szerencsének. - most, hogy közelebb lépett hozzá, alaposabban is végigelemezte a lány küllemét, majd egy buja kis kacaj után folytatta a beszédét. - Nagyon szép vagy, Kōhai-chan. A bőröd olyan... fehér és puha! *-* - mondta izgatottan, majd hirtelen előkapta a fényképezőgépét, és lekapta a lányt. Az első kép olyan megható szokott lenni a macskalány számára. Talán majd ki is teszi a szobájának a falára, hogy emlékezzen erre a szép és puha bőrre. - Te valamilyen jég esper vagy? Csak mert olyan hűvös a levegő a közeledben! Egy igazi jéghercegnő vagy, Kōhai-chan!!! - mondta nagy mosollyal a lánynak, majd ekkor lefagyott egy pillanatra, hiszen egy remek ötlet jutott az eszébe. Persze talán nem fogja egyszerre lerohanni vele a lányt, viszont később még felhozhatja neki. - Leszünk barátok? *w* - teszi fel a kérdést, miközben a macskafülei lekonyulnak, a macskafarka pedig elkezd mozogni. De elvégre mit is vár az ember egy macskától, ha boldog?
Vissza az elejére Go down
Hanagoori Yurara
Diák
Hanagoori Yurara


Hozzászólások száma : 18
Csatlakozás ideje : 2013. Jun. 05.

Társalgó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Társalgó   Társalgó I_icon_minitimeSzomb. Jún. 08, 2013 12:00 pm

Szemei csakhamar a papíron ragadtak, rendszerint könnyen sikerült elmerülnie valamiben, ha éppen sikerült találnia. Ugyan képzelőereje nem feltétlenül volt kifejezetten jó, egy-egy történet sorai olykor elragadták máshova, más időbe, akár még más világba is, néha. Pihentető elfoglaltság volt, ha megnyugtató éppen nem is mindig, de zömében megtalálta a lapok között amit aktuálisan keresett. Persze nem mindig értette mondanivalójukat, akadt néhány műszaki és tudományos írás, melyekkel nem sok mindent tudott kezdeni sajnos. Ilyenkor szokott jegyzetelni, hogy érthetetlen szavakkal később megmagyarázhasson más érthetetlen szavakat, vagyis valamiféle összefüggést találni közöttük, nem pedig logikát.
A mai könyvbújás azonban nem húzódott sokáig, egy jelenlét váratlanul felerősödött a helyiségben, s az egyetlen személy akitől érkezhetett, az az "idősebb" lány volt, ki eddig szenderegni látszott, vagy legalábbis próbálkozni. Most azonban figyelme megnövekedett, s ha túlzott módon nem is meglepetésére, de csakhamar elé lépett és a kezét nyújtotta. Eltöltött néhány évet az országban, így tudott olvasni is, ellenben a nagyvárosokat kerülte, így a kevésbé bevett szokások közül nem sokat ismert, így a kézfogást sem. Azt kellett hát tapasztalnia, hogy a felsőbb éves lány bemutatkozott, miközben megragadta kezét és rázni kezdte.
A bók viszont sokkal inkább hirtelen érte, lány őt szépnek még nem szólította, mást már igen, rajta viszont rendszerint át szoktak látni, amióta nem hagyatkozott képességeire ilyen téren. Frusztráltnak érezte magát, s a nyitott könyvvel takarta el száját. De nem jutott szóhoz, még miközben bőrét emlegette sem, melyből kiindulva ő maga úgy gondolta, amiatt fogta meg a kezét. Aztán mosolya, mert eddig szélesen mosolygott, lelohadt és egy pillanat hatásszünetet követően az eddigi legkülönösebb szavakat mondta ki. Ez pedig megakadályozta abban, hogy átgondolja a többit, érdekes is volt, de egyben gyanús is. Képtelen lett volna másképpen reagálni rá, mint ahogy.
- Segíthetek, Senpai? - nézett fel rá, mert valóban nem volt ideje átgondolni semmit, s kellett az idő, miközben talán néhány talányos megjegyzését jobban kifejtené a lány.
Vissza az elejére Go down
Futaba Miyako
Diák
Futaba Miyako


Hozzászólások száma : 10
Csatlakozás ideje : 2013. Apr. 07.

Társalgó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Társalgó   Társalgó I_icon_minitimeSzomb. Jún. 08, 2013 1:03 pm

Már kezdett örülni, hogy végre nagy nehezen sikerül találnia magának egy szép lánybarátot, ám a lány nem éppen úgy reagált a szavaira, ahogyan azt ő elképzelte. - Segíteni? Dehogy, én csak érdeklődtem, hogy lennél-e a barátom! - tart egy kis szünetet, majd elgondolkodik, és végül folytatja. - Tudod mi az, hogy barátság, ugye? - kérdezte kicsit megilletődve, hiszen nem gondolta volna, hogy fog találkozni olyan diákokkal is, akik még a szociális kapcsolatokat nem igazán ismerik. Ez számára elég bizarr, hiszen az ő mindennapjai csakis a szociális kapcsolatokból, és jelenetekből állnak. Talán segítenie kellene a lánynak valahogyan megmutatni, hogy mi is az a barátság. - Akkor megpróbállak rávezetni máshogyan. Lenne kedved megismerkedni velem? Jó dolog kölcsönösen megtudni dolgokat a másikról. Kipróbáljuk? - teszi fel a kérdést mosolyogva, majd leül valahova közel a lány mellé, és csillogó, érdeklődő szemekkel elkezdi bámulni. - Hogy hívnak, Kōhai? És én hogy hívhatlak? - kérdez rá, hiszen nem hívhatja mindig csak Kōhai-nak. Az egy idő után eléggé elhidegítené a kapcsolatukat, és azt semmi képen nem szeretné. - Engem szólíthatsz Futaba-senpainak, Miyako-channak, vagy akár még Micchannak is. Válaszd azt amelyik a legjobban tetszik. ^^ - sorolja fel a lehetőségeket, majd gyorsan előgondol egy újabb témát, hogy tovább tudja folytatni az ismerkedést. - Honnan jöttél? Vannak testvéreid? - kérdezi, majd gyorsan előtte még hozzá teszi a saját részét. - Én Kiotóból jöttem, és van tizenegy testvérem. Durva mi? - dugja ki a nyelvét, persze nem csúfolódásból, hanem a testvérei számának a nagysága miatt. Hát igen, nem egy átlagos család az biztos, de azért szereti őket.
Vissza az elejére Go down
Hanagoori Yurara
Diák
Hanagoori Yurara


Hozzászólások száma : 18
Csatlakozás ideje : 2013. Jun. 05.

Társalgó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Társalgó   Társalgó I_icon_minitimeSzomb. Jún. 08, 2013 2:31 pm

Tehát szavai mögött rejlő szándékok terén barátkozáson volt a hangsúly, a válasza szerinte legalábbis így volt, s amennyire volt egy kevés érzéke ilyesmihez, nem tűnt hazug szónak. Barátságos volt, igen, szándékai ezek szerint jók és ha nem is szokott ő maga hasonló lényhez, megérte megpróbálni szót érteni vele. Nem tűnt nehéz kihívásnak, hiszen ő jött oda hozzá először.
- Elnézést, most már értem - próbálkozott a legkézenfekvőbb megközelítéssel, szava halk volt, komor de ugyanakkor benevolens* - de hogy micsoda, azt csak látásból tudom, nincs személyes tapasztalatom
Úgy vélte, hogy elegendő információval teli választ adott és nem túl nyersen, de érezte, volt még mit tanulnia empatikus kommunikációt illetően, s lehet, hogy ezt saját gondolatainál kellett volna kezdenie. Hiába volt érző lény és volt hajlama harmonikus társalgásra, a tapasztalathiánya jelenleg nem segített neki, ezt pedig csak egy módon lehetett pótolni. Szerencsére, a lány ígéretesnek bizonyult, mint társalgó partner, kezdeményező volt és nem őrá várt, hogy megtegye a lépéseket. Kezdeti frusztrációja így hamar elhalványult, szemei figyelmesebben csillantak meg olykor, ajkai pedig résnyire kinyíltak, akár a gyermeké aki egy hozzá beszélő felnőtt szavain csüng. A különbség főleg az volt itt, hogy nem ő volt a fiatalabb, mindössze a tapasztalatlanabb.
- Rendben, szeretném kipróbálni, a nevem... - válaszolta, de itt elgondolkodott egy pillanatra, hiszen nevéről nem voltak emlékei, mindössze maga alkotott egyet nyilvántartásba vételhez, végtére is ez megfelelő lehetett - Hanagoori Yurara vagyok, talán jobb ha az utónevemen szólít... tehát, Yurara-san, de ha jobban tetszik, Yurara-chan vagy pedig Yucchan. Én majd úgy hívom, hívlak, ahogy Senpai is szólít engem...?
Ennyit szólt, az utolsó néhány kérdésről eddigre már kicsit megfeledkezett, így talán el kellhetett ismételni újra. Ez általában így volt, ha hosszabb beszédre és benne sok kérdésre kellett választ adni.

________
*benevolens ~ jószándékú
Vissza az elejére Go down
Futaba Miyako
Diák
Futaba Miyako


Hozzászólások száma : 10
Csatlakozás ideje : 2013. Apr. 07.

Társalgó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Társalgó   Társalgó I_icon_minitimeSzomb. Jún. 08, 2013 4:34 pm

Végre valahára beindult a beszélgetés a két lány között, aminek Miyako kifejezetten örült. Az elején megkapta azt a megtiszteltetést, hogy kiválassza hogyan szólítsa a lányt. Úgy lesz a legkönnyebb választani neki, ha mindegyiket kipróbálja. - Yurara-saaaan.. nem, ez túl hivatalos. - mondja, majd kipróbálja a következőt. - Yucchan!? Ez sem valami jó.. - hát, kizárólagos alapon maradt.. - A Yurara-chan nagyon aranyos! - jelenti ki mosolyogva, majd felpattan az ülésről, megfogja ismételten a lány kezét, és csillogó szemekkel felkiált. - Yurara-chan, mit szeretnél csinálni? Mit csináljunk együtt? - tette fel a kérdését, hiszen ha már barátok akarnak lenni, akkor kell csinálniuk közös programokat is, és miért ne kezdhetnék ezt most? Bár még különösebb konkrétumra nem igazán gondolt. Talán be kellene vezetnie a hobbijába? - Mondd csak, érdekel téged az újságírás, vagy a riporterkedés? Jó megfigyelő-, és jegyzetelőkészség szükséges hozzá, na és persze a talpraesettség sem elhanyagolandó. - sorolja fel a szükséges tulajdonságokat, majd pici szünetet tart, hogy tudjon gondolkodni rajta, és válaszolni rá. Nem igazán akar megint úgy járni vele, mint az előbb. Miután sikerült válaszra bírnia, az előző kérdéseivel próbálkozik megint újra, hátha most végre már válaszokat is kap tőle. - Megkérdezhetem, hogy hol születtél? Én Kiotóban, Japánban. - ismétli újra önmagát, majd egy kis szünet után a másik kérdésének is helyet talál. - Van családod? Vannak szüleid, vagy esetleg testvéreid? Nekem van apukám és anyukám, na meg persze tíz nagy testvérem és egy húgom. - teszi hozzá ezt is ismétlésként. Őszintén szólva kifejezetten érdeklődik Yurara-chan iránt, és nem csak illendőségből kérdezi meg ezeket. Egész érdekes személynek ismerte meg így elsőre, azonban a többi dolgot róla még homály fedi.
Vissza az elejére Go down
Hanagoori Yurara
Diák
Hanagoori Yurara


Hozzászólások száma : 18
Csatlakozás ideje : 2013. Jun. 05.

Társalgó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Társalgó   Társalgó I_icon_minitimeSzomb. Jún. 08, 2013 4:58 pm

- Akkor én pedig a Miyako-chant fogom használni - jutott el konklúziójához - és ezek szerint tegeződni is fogok.
Miyako-chan, hogy ezentúl néven is legyen nevezve - még ha csak gondolatban is - egyre lelkesebbnek tűnt, de mostanra már meg sem lepődött rajta. Úgy tűnt, valóban könnyű volt vele szót érteni és keresztkérdésekből sem volt hiány. Arra azonban, hogy mit szeretett volna csinálni, kérdőn nézett vissza a lányra. Nem igazán számított hasonlóra, konkrétan ilyesmit még senki sem kérdezett tőle, általában utasították, főleg a felsőbb éves diákok. Szerencsére Miyako megoldotta a hallgatás problémáját, sokkal konkrétabb kérdéssorozattal rohamozta meg, noha mindent nem sikerült megértenie belőle.
- Ilyesmire soha nem gondoltam - válaszolt őszintén - figyelni és jegyzetelni szoktam, de nem tudom hogyan kell újságot írni és... ri... por... terkedni...?
Való igaz, nem tudta mi fán termett az újságírói munka, sőt mi több arra ébredt rá, hogy ötlete sem volt, mi lehetett az. Újság... talán, azok a papírkötegek borító nélkül, nem lehetett könnyű olyan sokat kézzel megírni, minthogy a nyomdászattal még nem volt alkalma látásviszonyba kerülni.

- Hogy én, születtem? - vonta össze szemöldökeit, ezek a kérdések jobban megfogták, mint az eddigiek - Sok mindenre emlékszek, de semmi hasonlóra... egyáltalán nem vagyok idevalósi, igazából... szerintem sehonnan sem, nincsen családom sem, mindig ilyen voltam.
A fejét törte, látszott rajta a tanácstalanság, olyan fejtörőt kapott most amit képtelen volt megfejteni. Teljesen idegen dolgok voltak számára, s bizonytalan volt afelől is, hogy kielégítő választ adott Miyakonak,
Vissza az elejére Go down
Futaba Miyako
Diák
Futaba Miyako


Hozzászólások száma : 10
Csatlakozás ideje : 2013. Apr. 07.

Társalgó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Társalgó   Társalgó I_icon_minitimeSzomb. Jún. 08, 2013 5:32 pm

- Értem, tehát te valami különleges vagy. - nem mindenki fogná fel ilyen könnyelműen, sőt talán még több ijesztő kérdéssel bombáznák meg a lányt, de ha nem a munkáról van szó, akkor Miyako egyáltalán nem ilyen. Látta, hogy a kérdés kicsit megzavarta a lányt, ezért megpróbálta inkább elterelni a témát, és valami sokkalta élvezetesebbel szerette volna felváltani azt.
- Én imádom az újságokat, az információk áradatát, a jegyzetelést, az irodalmat, az alkotást, és a veszélyt! - mondta, majd még hozzá tett valamit. - Én azért szeretnék híres újságíró lenni, hogy az emberek az én cikkeimet olvassák szinte mindenhol, és mindenkit eltudjak a legfrissebb hírekkel kápráztatni! - mosolyodik el a végére. - Mondhatni az igazságot keresem, kutatom, és fényt derítek rá! Szeretnél nekem segíteni, Yurara-chan? - na talán ez éppen hogy az újságírás nyomozói oldala, és Miyako nem mindig ezt az oldalt követi, de ez is egy fontos cél az életében. E mellett persze a szórakozást is szeretné biztosítani az újságaival, legyen szó fotósorozatokról, vagy érdekes és izgalmas sztorikról, amelyek még nem kerültek nyilvánosságra. Talán meg kellene tanítania ezekre a dolgokra az újdonsült barátnőjét. - Lenne kedved megismerni az újságírás csínját-bínját? Mert akkor szívesen elmagyaráznám neked az egészet mondjuk az egyik hétvégén. A második emeleten lakom, a nevem pedig kint van a szoba ajtaján. Meg fogod találni! - mondta izgatottan, hiszen nagyon örülne ha egy újabb tagot kaphatna az Újságíró Klub. Azonban most nem ártana egy kisebb szünetet tartani, hiszen a sok beszélgetésben és ebben a melegben könnyen kifáradhat az ember (vagy yasha, vagy bármi más) szája. Miyako odasétál a minihűtőhöz, elővesz belőle két jeges teát, majd visszasétál Yurarahoz, és a kezébe nyomja az egyiket. - Egészségedre! - teszi hozzá, majd kinyitja és megissza a tartalmát. Nagyon szereti ezeket az italokat, főleg nyáron. Miután végzett, ismét körbenéz a teremben, majd kiszúrja a ping-pong asztalt, amitől felcsillan a szeme. - Yurara-chan, van kedved játszani? - mutat rá az asztalra és a két ütőre. Ha még nem játszott vele a lány, az sem olyan nagy gond, hiszen a mi kis macskánk könnyen el tudja neki magyarázni a lényegét. Gyorsan oda is sétál, megfogja az egyik ütőt, majd megvárja a kis jéghercegnő reakcióját.
Vissza az elejére Go down
Hanagoori Yurara
Diák
Hanagoori Yurara


Hozzászólások száma : 18
Csatlakozás ideje : 2013. Jun. 05.

Társalgó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Társalgó   Társalgó I_icon_minitimeSzomb. Jún. 08, 2013 6:13 pm

Különleges? Talán, az ő szemében feltételezhetően igen, de önmaga számára normális volt és mindenki más... különleges, feltéve ha ez volt a legjobb jelző rájuk. Miyako... nos, ő minden bizonnyal, most is éppen beszélt magáról és az újságairól, emberekről és még más bizonnyal kapcsolódó dologról. Nehéz volt követni, de valami olyasmiről volt szó, hogy okosabb akart lenni és persze lenyűgözni másokat ezzel, különös elképzelés volt. Azt azonban nem értette, hogyan is tudott volna ebben segíteni neki és hogy valójában mit is takart ez a kérdés.
- Nem értem, hogyan segíthetnék? - tette szóvá aggályait - Én nem tudok elkápráztatni másokat, hacsak nem tévesztem meg őket... azt viszont nem tehetem meg, félreértenék és nem tudom, hogy mit tennének velem. De talán csak nem értem és tényleg többet is kellene erről mesélned, Miyako-chan?
Semmiképpen nem értékelték volna, ha mások megbabonázásával próbálkozott volna, egészen biztosan nem sok jóra számíthatna válaszképp. Ódzkodott a fájdalomtól, rettenetes emlékei voltak ezzel kapcsolatban, sokszor szinte már felfoghatatlanok, az élőlények, a természet, mind erőszakosak voltak a maguk módján, s ő maga is. Megzavarták ezen a gondolatok, egyedül a kezébe nyomott üdítő és Miyako maga ébresztették végül fel merengéséből. Értetlenül nézte a dobozt, flakont, üveget, amiben a jeges tea volt, aztán ráébredt, hogy talán a lánynak fogalma sem volt, hogy mi volt ő valójában? Ijesztő gondolat, talán csak ezért ilyen barátságos, mert nem tudja?
- Elnézést, én nem iszok ilyesmit... - jelent meg az enyhe, kínos pír arcán, s félrekapta tekintetét, végül a padlón állapodva meg..
Mire ismét felnézett, Miyako már az egyik asztalos játék eszközét tartotta a kezében. Látott már lopva másokat játszani vele, de maga nem volt tisztában a szabályokkal, még a játék nevét sem tudta.
- Nem tudom, a szabályait nem ismerem - csukta be könyvét, a másik kezében szorongatott üdítőt pedig végre letette - egy golyót kell megütni, igaz?
Vissza az elejére Go down
Futaba Miyako
Diák
Futaba Miyako


Hozzászólások száma : 10
Csatlakozás ideje : 2013. Apr. 07.

Társalgó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Társalgó   Társalgó I_icon_minitimeSzomb. Jún. 08, 2013 8:00 pm

Yurara-chan egy elég különös teremtmény, hiszen nem iszik jeges teát, nincs családja, nem voltak még barátai, és nem ismeri a ping-pongot. A hűvös, és titokzatos jéghercegnő egyre inkább megmozgatja a fantáziáját, és egyre inkább előtör belőle az a késztetés, hogy még többet akar tudni. Persze ez egyelőre nem lehetséges, ahhoz egyrészt közelebb kellene kerülnie a lányhoz, másrészt elég durva dolog lenne csak így letámadni őt. Márpedig Miyako-chan nem éppen erről híres, így mindkét dolog elég szépen lelövi a lehetőségeit. Ez viszont egy kicsit türelmetlenné, és idegessé teszi, de nem mutatja ki efféle érzéseit.
- Akkor pedig mindenképpen meg kellene tartanunk ezt a magyarázó szombatot. Ha esetleg tényleg érdekelne téged, akkor gyere majd fel a szobámba. Második emelet, Futaba Miyako. - ismétli meg még egyszer, majd újra előveszi a fényképezőgépét, és a lány felé mutatja.
- Zavarna ha bikiniben fotósorozatot készítenék rólad? - teszi fel hirtelen ezt a váratlan kérdést, de már egy jó ideje felakarta tenni a lánynak. Egy hideg jégkirálynő pont tökéletes lenne ilyen "gyerekes" testtel.
- Az újságba kellene, mivel itt a nyár. Természetesen ha nemet mondasz azt is megértem, de azért nagyon leköteleznél ha megengednéd. - most is mint mindig, hatalmas mosollyal fejezi be mondatait. Ez valahogyan ráragadt mint egy kellemes rossz szokás. Közben ránéz egyszer-kétszer az órára, és az idő igencsak elkezdett sietni. Miután meghallgatta a lány válaszát, lehet jobb lesz ha visszamegy a szobájába, és elkezdi az esti készülődéseit, ugyanis szeretne korán lefeküdni.
Vissza az elejére Go down
Hanagoori Yurara
Diák
Hanagoori Yurara


Hozzászólások száma : 18
Csatlakozás ideje : 2013. Jun. 05.

Társalgó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Társalgó   Társalgó I_icon_minitimeSzomb. Jún. 08, 2013 8:23 pm

- Tehát szombaton megkereslek a szobádban - ismételte el, hogy ha esetleg félreértelmezte, Miyako ki tudja javítani.
Ebben sikerült tehát megegyezésre jutniuk, szokatlan volt ugyan találkozót megbeszélni valakivel, de egyszer mindent el kellett kezdeni, s nem esett éppen rosszul. Előrelépésnek tekintette, ennyire jó viszonyt még élőlénnyel nem sikerült megalapoznia, egyedül saját kiléte vetett el benne kételyeket. Ezért sem volt eddig nyílt a dologgal kapcsolatban, talán ha vár vele és csak akkor említi, miután jobban megbízik benne, elkerülhetné a kellemetlenségeket. Azt viszont nem tudta, hogy miként fognak történni az események, nem látott a jövőbe.
Tűnődve nézte a fényképezőgépet, melyet Miyako vett elő és mutatott meg neki az imént. Ismerte a szerkezetet, még ha számára egyike is volt a világegyetem legnagyobb rejtélyeinek, amihez valaha is szerencséje volt. Képeket csinált másokról, az iskolai személyazonosító kártyájához például róla is kénytelen volt hagynia magát, pedig akkor még nem tudta, hogy mire képes az eszköz. Bikini ellenben...
- Ó nem, szívesen engedem magam, Miyako-chan, ha ezzel örömet okoz - próbálta elhessegetni a lány esetleges kétségeit, tekintete is mosoly-közelivé vált, no meg kicsit szégyenkezővé, lévén... - de mi is az a bikini?
Ez volt itt a nagy kérdés, s némileg szégyellte is magát, hogy talán ismét valami olyat nem tud, ami átlagos dolognak számíthatott. A lány mindeközben az óráját nézegette, vajon zavarta valami?
Vissza az elejére Go down
Futaba Miyako
Diák
Futaba Miyako


Hozzászólások száma : 10
Csatlakozás ideje : 2013. Apr. 07.

Társalgó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Társalgó   Társalgó I_icon_minitimeVas. Jún. 09, 2013 9:21 am

Valahogyan sejthette is volna ezt a választ, hiszen ha az előbbi pár dolgot sem ismerte akkor a bikini szót sem igazán kellene tudnia. Na de mindegy is, könnyű szerrel eltudja neki majd magyarázni, és nem is sajnálja a fáradtságot, ha utána még fotósorozatot is készíthet a jéghercegnőjéről.
- .. az egy fajta fürdőruha. A strandokon, és a tengerpartokon szokták hordani a fiatalabb, és idősebb lányok. - próbálja megmagyarázni neki, de talán sokkal könnyebben megértené, ha élőben látna egyet. Mondjuk tényleg könnyebb dolga lenne Yurara-channal ha tudna neki konkrétumokat is adni, és nem csak fogalmakat. A hétvégére mindenképpen alaposan fel fog készülni, és bevezeti az újdonsült barátnőjét a modern világ rejtelmeibe.
- Köszönöm szépen, hogy segítesz nekem. Majd meghálálom! - mondja nevetve, majd ismételten ránéz az órájára, és az idő még inkább felgyorsult, mint az előbb. Lassan indulnia kellene, de annyira nem bántja a búcsúzkodás, hiszen szombaton ismét találkozhat a lánnyal, és a világ egyik legszórakoztatóbb napját szeretné nyújtani neki.
- Akkor mi most barátok vagyunk ugye, Yurara-chan? - kérdez rá, majd egy enyhe puszit nyom az arcára, és utána természetfeletti gyorsasággal két métert hátrál. Egy kicsit zavarba jött a puszi miatt, még akkor is, ha ő adta másnak. A lány reakciója után sarkon fordul, int egyet a lánynak, majd elköszön.
- Akkor szombaton.. Oyasumi! - lép ki a teremből, majd mint akár egy versenyfutó, felszalad a lépcsőkön egészen a második emeletig. Természetesen mire felér a szobájába, addigra már teljesen kifullad, de néha kitör belőle ez a 100%-os hiperaktívság. Gyorsan lenyomja a szobájának a kilincsét, ami perpill még üresen áll. A hónap második felére ígértek neki egy szobatársat, de még semmit nem tud róla. Reménykedik benne, hogy ő is egy olyan különleges, és érdekes személy lesz, mint Yurara-chan.

// Folytatás: Futaba Miyako és Kaminaga Arisu szobája //
Vissza az elejére Go down
Hanagoori Yurara
Diák
Hanagoori Yurara


Hozzászólások száma : 18
Csatlakozás ideje : 2013. Jun. 05.

Társalgó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Társalgó   Társalgó I_icon_minitimeVas. Jún. 09, 2013 9:49 am

Tehát egy fürdőruha volt, melyet idősebb és fiatalabb lányok szoktak viselni a tengerpartokon, talán ezért nem csoda, hogy nem tudta micsoda. Pedig talán látott már, csak azt nem tudta, hogy külön neve is volt neki. Nehezebb volt elképzelni viszont, hogy miért akart róla fényképeket csinálni egy ilyen ruhadarabot viselve? Az iskolában nem más dolgokról szoktak beszélni, vagy az újságtól valami hasonlóra számítottak? Ennek talán jobban utána kellene néznie.
- Értem, ennek majd akkor utána fogok nézni - jelentette ki szándékát, biztosan van ennek sokféle módja is, ugyan a séta a városban nem tartozott ezzel kapcsolatos tervei közé.
És nem került sok időbe, hogy ismét zavarban érezze magát, ezúttal is egy kérdés elhangoztának következményeképpen. Hogy barátok voltak e? Miből tudta volna megállapítani az, akinek életében nem voltak még barátai és nem tudta, hogy mit jelentettek igazából. Ez sajnos így volt, még nem igazán tudta megtapasztalni, vagy átlátni, hogy esetleg már megtapasztalta őket. Módot kellett találnia erre is, állapította meg, ahogy arcára tette kezét Miyako puszijának helyén, nem számított arra, hogy képességei nélkül ilyesmit bárkitől kapott volna. Mosoly görbült ajkaira, habár most is eltakarta száját, kicsit tanácstalanul.
- Nem tudom... - vallotta be hát - talán ha beszélnél a barátságról is, tudnék választ adni a kérdésre.
Miyako azonban nem most szándékozott ezt megtenni, ugyanis megfordult és egy intéssel sietve távozott, néhány szóban elbúcsúzva. Ő pedig csak a nyitott, üres ajtót bámulta egy ideig. Hirtelen erősebben érezte az egyedüllétet, mint valaha.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Társalgó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Társalgó   Társalgó I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Társalgó
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Társalgó

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ESP Középiskola :: Iskolai Terület :: Kollégium - Lányok Dormitóriuma :: Földszint-
Ugrás: