ESP Középiskola
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ESP Középiskola

Milyen lehet egy olyan világ, ahol nem jellemző az általános üldöztetés különleges képességű emberek és más lények irányába, vagy éppen fordítva? Az élet nem tökéletes, de a harmónia sem ingatag.
 
KezdőlapKeresésRegisztrációBelépés

 

 Gamu Neko

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Gamu Neko
Diák
Gamu Neko


Hozzászólások száma : 22
Csatlakozás ideje : 2013. Aug. 18.

Gamu Neko Empty
TémanyitásTárgy: Gamu Neko   Gamu Neko I_icon_minitimeVas. Aug. 18, 2013 6:36 pm


Név: Gamu Neko
Nem:  Férfi
Faj: Yasha: (macska démon)
Kor:  15 (Felső tagozat: elsős)
Szexualitás:  Hetero
Tárgyak: A legfontosabb a telefonja amit mindig magánál hord, ezen tartja a mangáit és animéit. A mobilból egy pólója alá vezetett fülhallgató lóg ki, amit a haja alá rejt, ezt órán hallgatja unalmában vagy épp a könyv mögött olvassa a mangáit. Szájából mindig kilóg valami gumicukor vagy rágógumi szerű.  A fontosabb cuccait a szekrényében tartja ilyen például a gitárja vagy a telefon SD kártyái, amik tömve vannak mangával és animével.
Betűszín: Írás: MediumSlateBlue Beszédszín: Gold
Avatar:  oc: random google kép
Külső: Átlagon felüli, mivel fején, barnás macska fülek díszelegnek, de akkor már a farkát ne is említsük. Ruhája minden napi. Nem túl izmos testét sötétszürke pulóverrel és fekete farmerrel takarja. Kedves arcából nem látszik túl sok, mivel szél fújta, barna haja eltakarja. Nem sokat törődik a tisztasággal, de hajára mindig van ideje. Csak fél szeme látszik az is zöld.
Belső: Tipikusan magányos farkas. Nehezen barátkozik, de akit megkedvel és barátjának nevez, amellett kitart jóban-rosszban. Nincs túl sok olyan, akit a barátjának nevezhet, nagy általánosságban csendesen ül.  Mindig kilógott a sorból. Nem egy mosolygós fiú, leginkább csak akkor beszél, ha kérdezik. Szereti összezavarni társait, gyakran be is szól nekik, mégsem egoista. Sosincs megelégedve magával.
Előtörténet:
Amit életem legboldogabb napjának hittem abból egy másodperc alatt a legrosszabb lett. Tízen egy-két éves lehettem, amikor a szüleim úgy döntöttek elvisznek meglepetés nyaralásra. Sose vittek sehova így tetszett az ötlet. A repülőtéren vártunk egy Európába tartó járatot.
- Kis fiam maradj itt, amíg visszajövünk. Nem fog sokáig tartani. – ezek voltak apám utolsó szavai hozzám. Elmentek. Ekkor még nem tűnt fel, hogy bőröndjeiket is vitték. Órákon keresztül vártam őket. A hangos bemondóba egy hang bemondta, hogy a repülő, amin rajta kéne, lennem indul. Éreztem, hogy baj van, de mivel szófogadó gyerek voltam, nem mentem el onnan ahol hagytak. Másnap reggelig ott ültem, nem keresett senki. Felkeltem a helyemről és elkezdtem keresni anyáékat. Kerestem őket az információs pultnál is, de azt mondták, hogy a Gamu család 2 jegyet vett Európába, ezeket fel is használták. Vissza jegyet nem váltottak. Mikor ezt a tudtomra adták, sírva fakadtam. Rájöttem, hogy az én bőröndömön kívül mindent elvittek.
Azóta utcagyerekként élek. 4 év elteltével egész önellátó lettem. Bár az étkeztetésem mindig problémás volt. Nem szerettem elvenni, ami a másé, de néha mégis lopásra vetemedtem. Történt aztán egy nap, hogy kínzó éhség gyötört. Nem tudtam honnan élelmet szerezni és nagyon meg kívántam egy csomag gumicukrot, lopásra kényszerültem. Estefelé járt az idő, a kisbolt már bezárt. Pont megfelelő volt az időpont a zsákmányszerzéshez. Felkaptam egy nagykövet és betörtem az ablakot. Bemásztam és belekezdtem az eltulajdonítósdiba. Rengeteg különböző márkájú gumicukrot, nyalókát, rágót, csokoládét és süteményt válogattam és persze zsömlét, hogy valami értelmes is legyen a kaja listámon. Épp indultam volna ki a boltból megtömött zsebekkel és egy bevásárló kocsival, ami tele volt pakolva. Egy fiatalember rám kiabált:
- Állj meg fiú! – én persze nem hallgattam rá, futásnak eredtem a bevásárló kocsimmal. Szerencsémre lejtőnek lefelé indultam és beugrottam a kocsimba. Úgy éreztem magam mintha repülnék, de valójában csak felborult a kocsi én meg előre estem. Így a férfi utolért:
- Hé, te kisfiú! Ezeket most loptad?
- Nem, csak kölcsön vettem! – mondtam halál komolyan gondolva.
- Ne szórakozz velem! Rendőr vagyok. – mutatta a jelvényét. – Szüleid miért hagyják ezt?
- Mert ők elutaztak Európába nélkülem, és márt 4 éve nem is kíváncsiak rám!
- Ó, értem – próbál megértő arcot vágni. – Nem teszek feljelentést egy feltétellel! Ha mostantól bejársz egy kollégiumba lakni, a pénzt majd a gyámhivatal elintézi.
- Rendben!
~ De jó… irány a suli! – Így kerültem én az ESP Középiskolába.



A hozzászólást Gamu Neko összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Aug. 20, 2013 9:39 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Ijuin Momo
Adminisztrátor
Ijuin Momo


Hozzászólások száma : 47
Csatlakozás ideje : 2013. Jan. 01.

Gamu Neko Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gamu Neko   Gamu Neko I_icon_minitimeVas. Aug. 18, 2013 7:06 pm

Szia! Nem szeretek előtörténetbe kötni, de itt lenne néhány dolog.

Először is, kezdjük azzal hogy szerintem mulatságosra sikerült, s ez mindenképpen a jó oldala. Megvan az animés-mangás feeling.

A küllem rész (a szövegnek, nem a karakter külső leírása) már más. És itt most nem a betűszínekre gondolok, hanem a párbeszéd és a kommentárszöveg arányára, s az utóbbi kevésbé kidolgozottabb jellegére. Tehát, a párbeszéd melletti leírások nagyon le vannak egyszerüsítve, nem kifejezetten szépek, a mondatok szinte mind rövidek ott.

A másik a hódémon dologgal van, ha jól értem a kislány mivoltát. Azt valahogy még el tudom képzelni, hogy szociálisabb és izgágább egyed, viszont más problémák már komolyabbak. Először is, vért szívnak ugye, hogy ezzel még élő áldozatuk lélekenergiáját "falják fel", ételt és italt nem isznak, beleértve az édességeket is, trendből sem. A riasztó egy másik, hacsak nem kalapálta valaki a kobakjába, hogy azt a kimondott riasztót a boltnál hogyan kell hatástalanítani, aligha bírkózott meg vele logikára és elektronikai ismeretekre alapozva. Ez olyan faji sajátosság, melyet nem képesek leküzdeni semmi körülmény közt, még úgy sem, hogy NJK az illető. De igazából a harmadik probléma a fajjal kapcsolatban az igazán komoly: törvényszegésen kaptak egy hódémont, akiről el nem képzelnék, hogy csak gyerek vagy tini, alkat ide vagy oda. Számukra nincsen kiskorúak börtöne vagy suli, a legegyszerűbb módon űzik ki a civilizációból, konkrétan: megölik őket. Ez utóbbira a leírásban persze csak finoman utaltam, nem is vártam el hogy elsőre érthető legyen. A negyedik dolog megint csak nem a te hibád, nem volt a leírásban mikroutaláson túl: ez a humán emésztőrendszer hiánya, avagy nem korog a gyomruk.

Az utolsó dolog, erre végképp nem volt utalás részünkről, az az iskola neve. A "mixed-highschool" az oldal címe, az "ESP Középiskola" pedig az frpg neve tulajdonképpen. Tehát elég az "iskola" referencia, mert még nem ötöltünk ki egy viszonylag átlagos nevet a játék fő helyszínéül szolgáló iskolának.


De, hogy ne csak otromba módon kritizáljak, vannak javítási javaslataim. Először is, a riasztó valamiképpen legyen elmagyarázva, utalgatva esetleg, az alapján amit írtam. A büntetés a lánynak dolog, pedig szerintem az lenne a legjobb, ha neki sikerült elszöknie a rendőrök érkezése előtt, akár éppen hogy. Ha belőle egy jk lenne mástól, az iskolába ugyanúgy követhet a maga indokaival, hiszen nincs gyanú alatt. Ez lehet megölne néhány viccet, szóval, ha lenne valamiféle megoldás elképzelés, meghallgatom.

Elnézést a sok restrikciókért, de igen, a hódémon dolog még njk esetben sem éppen könnyű, róluk és minden mással kapcsolatban nyugodtan záporozhatsz kérdésekkel.

Ugyan nem fogadom el az előtörténetet, de el sem utasítom. Át kellene beszélni mindössze, Nekoval magával ugyanis nincs semmi gond, inkább az előtörténetben szereplő njk-val.
Vissza az elejére Go down
https://mixed-highschool.hungarianforum.net
Ijuin Momo
Adminisztrátor
Ijuin Momo


Hozzászólások száma : 47
Csatlakozás ideje : 2013. Jan. 01.

Gamu Neko Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gamu Neko   Gamu Neko I_icon_minitimeHétf. Aug. 19, 2013 6:11 pm

Na, el is vagy fogadva, nincsen gond az előtörténeteddel. Zakuronak elfelejtettem írni, hogy most már nyithattok magatoknak szobát a kollégium megfelelő dormitóriumában, de akár más mellé is beköltözhettek. Jó játékot mindkettőtöknek!
Vissza az elejére Go down
https://mixed-highschool.hungarianforum.net
Ajánlott tartalom





Gamu Neko Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gamu Neko   Gamu Neko I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Gamu Neko
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Gamu Neko szobája
» Tetőtér
» Focipálya

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ESP Középiskola :: Karakterek :: Előtörténetek-
Ugrás: